Etkili Bir Bakım İçin Farklı Yüz Masaj Aletleri

yüz bakım aletleri

Kusursuz tenleri ve genç ciltleriyle dünyaca tanınan Uzak Doğulu kadınların güzellik sırları ve tercih ettikleri bakım ürünleri bizler için merak konusuydu.Uzun yıllardır Uzak Doğu’da tercih edilen yüz bakım aletleri bizler için de yeni bir trend oldu. Stres, yanı sıra yorgunluk ve damar sertliklerinin giderilmesi ile yüzümüzdeki görünüme olumlu katkı sağlayan yüz masaj aletlerini periyodik olarak uygulayabiliriz. Her ihtiyaca ayrı cevap veren bu aletler,cildin derin dokusuna ulaşarak tembelleşen kasları harekete geçirir. Ciltteki kırışıklıkların başlıca sebeplerinden olan dolaşım bozukluğuna etki eder ve dolaşımı artırır. Daha sağlıklı bir cilt vadeden yüz masaj aletleri birçok farklı çeşide sahip. Peki, bu aletler nasıl kullanılır ve hangi yüz masajı aleti hangi ihtiyaca cevap verir? Bu soruların cevaplarına hep birlikte bakalım 🙂
 

Yüz Masajı Aletlerinin Etkileri Nelerdir?

  • Tembelleşen kasları harekete geçirir.
  • Hücre yenilenmesini hızlandırarak daha taze bir görünüme yardımcı olur.
  • Ciltteki kırışıklıkların başlıca sebeplerinden olan dolaşım bozukluğuna etki eder ve kan dolaşımını artırır.
  • Ölü derilerin ayrılmasını sağlayarak cilt temizliğine yardımcı olur.
  • Göz torbalarının küçülmesine ve toparlanmasına yardımcı olur.
  • Kullanılan kremlerin daha derine ulaşarak etkilerinin artırılmasına yardımcı olur.
  • Akne oluşumuna zemin hazırlayan toksinlerin ve kirlerin vücut tarafından atılmasına yardımcı olur.
  • Gıdı kısmında hareketi mümkün olmayan yağların kırılmasına yardımcı olur.

 

1. Yüz Temizleme Cihazları

Minik kılları ve titreşimli olma özelliği sayesinde cildi derinlemesine temizler. Tüm cilt tipleri için kullanılabilecek olan yüz temizleme aleti kan dolaşımını arttırarak cildinizde genç bir görünüm sağlar. Yüz masajı, makyaj ve ölü deri temizleme gibi özelliklere sahip olan yüz temizleme cihazı etkili bir bakım için olmazsa olmazlarınız arasına girecek. Gözenekleri temizler ve titreşim özelliği sayesinde bir yandan yüzünüze masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırır.
 

2. Sıkılaştırıcı Masaj Aletleri

Yüz Masaj Aletleri
Yüz Masaj Aletleri

Sıkılaştırıcı masaj aletleri kan dolaşımını arttırarak daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlar. Cilt altında oluşan ödemi giderir ve cildin elastik dokusunu güçlendirmeye yardım eder. Düzenli kullanımda kırışıklık görünümünü azaltır. Hücre yenilenmesini hızlandırır ve daha dinç bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.
 
Sizin için seçtiğimiz sıkılaştırıcı masaj aletlerine buradan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

3. Yeşim Taşı Roller

Yüz Masajı Aleti
 
Yeşim taşı rollerların faydaları saymakla bitmiyor. Tembelleşen yüz kaslarını harekete geçiriyor ve yüzü şekillendiriyor . Kan dolaşımını artırıyor . Ayrıca kullanılan cilt bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor. Uzmanlar yeşim taşı rollerların buzdolabında saklanmasını öneriyor. Soğuk uygulama yüzdeki şişkinliği alıyor ve cildi sıkılaştırıyor.
 
Sizin için seçtiğimiz yeşim taşı rollerlara buradan ulaşabilirsiniz . Tıklayınız
 

4. Doğal Masaj Taşları

yüz masaj aleti
yüz masaj aleti

Anti-aging etkiye sahip doğal masaj taşları,ciltteki kırışıkların başlıca sebeplerinden olan dolaşım bozukluğuna etki eden yüz masaj aletlerinden biridir. Soğuk uygulama yaparak hücre yenilenmesini hızlandırabilir ve daha dinç bir görünüm elde edebilirsiniz.
 
Sizin için seçtiğimiz doğal masaj taşları buradan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız
 

5.Titreşimli Masaj Kalemi


Diğer yüz masaj aletleriyle benzer faydalar sağlayan titreşimli masaj kalemleri de cilt bakım rutinleri arasında yerini aldı. Cildinize etkili bir bakım yaparak canlandırmak isterseniz siz de titreşimli yüz masaj aletlerinden faydalanabilirsiniz.
 
Sizin için seçtiğimiz titreşimli masaj kalemlerine buradan ulaşabilirsiniz.Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: