En İyi Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Nelerdir? Kişisel Gelişim Kursları

Dünyanın En İyi Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

Yeni bir yetenek arıyorsunuz ancak bunu öğrenecek zamanınız mı yok? Eğitiminize devam ederken kendinizi farklı alanlarda yetiştirerek fark yaratmak mı istiyorsunuz ? Ya da hiç okula gitmek istemiyorsunuz ama kariyer değişikliği mi istiyorsunuz? Bunun için bir çözüm var: online dersler.

Bilgiye insanlık tarihinin hiçbir devrinde erişilemediği kadar kolay erişebildiğimiz bir devirdeyiz. Gelişen teknolojilerin bize sunduğu avantajlardan biri de online eğitimlerdir. Online eğitim kaynaklarına internet üzerinden kolaylıkla erişebiliyor, istediğimiz her bilgiyi saniyeler içerisinde öğrenebiliyoruz. Online eğitim almanın birden fazla avantajı ve kolaylığı vardır. Bunlardan bazıları : Bireysel öğrenme imkanı, düşük maliyet ya da maliyetsiz eğitim, etkili konsantrasyon, eğitimde çeşitlilik ve kolay katılım imkanı… Ücretsiz online eğitim siteleri sayesinde bu kolaylık ve avantajlardan faydalanırsınız. Çünkü ücretsiz online eğitim siteleri, sağladığı kolaylıkları evinize hatta cebinize kadar getirir.

Geçtiğimiz yıllarda bir çok online eğitim girişiminin hayata geçtiğini gördük. Bazıları Türkçe eğitim de vermeye başladı. Yabancı dil öğrenmekten yazılım dili öğrenmeye, matematik problemleri çözmekten, psikoloji dersi almaya kadar farklı konuda dersleri internet üzerinden ücretsiz alabilmek artık mümkün.

En çok beğenilen ve size kesinlikle faydası olacağını düşündüğümüz ücretsiz online eğitim platformlarını sıraladık.

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Nelerdir?

1. Alison

Online Eğitim Siteleri
Online Eğitim Siteleri

ALISON eğitim sitesi, birçok alanda ücretsiz ve kapsamlı kurslar sunan online eğitim sitesidir. Teknoloji,dil,bilim,sağlık,beşeri bilimler,iş,matematik,pazarlama, yaşam tarzı vb kategorilerde eğitimler sunar.Bir şeyler öğrenmek isteyen her insanı hedef alan bu site profesyonellerden, eğitimcilerden, yöneticilerden ve bağımsız çalışanlardan oluşmaktadır. Kendinizi geliştirmek için bu kurslardan faydalanabilirsiniz.

2. Udemy

Online Eğitim Siteleri
Online Eğitim Siteleri

Udemy internet sitesi, birçok indirim içeren ücretli ve ücretsiz kursların bulunduğu alanında uzman profesörler, girişimciler ve profesyoneller tarafından öğretilen kurslar sunmaktadır. Teknoloji, yazılım geliştirme, iş ve pazarlama sınıflarına ek olarak aynı zamanda tasarım,verimlilik, sağlık, hobiler ve yaşam tarzı seçeneklerini de keşfedebilirsiniz.

3. Coursera

Eğitim Siteleri
Eğitim Siteleri

Eğer üniversite eğitimi almak istiyorsanız Coursera sizin için en iyisidir. Bu internet sitesi her alanda, profesyoneller tarafından psikoloji, tarih ve literatür dersleri içermektedir. Bu derslerin hepsi dünya genelinde en iyi yerlerde eğitim veren profesörler tarafından düşünülmüş ve oluşturulmuştur. Bu üniversiteler arasında Princeton, Johns Hopkins, Stanford ve dahası vardır. Çoğu derse kayıt olmak ve içeriklere erişmek ücretsizdir fakat ödevlere erişmek ve sertifika edinebilmek için bir miktar ücret ödemeniz gerekir.

4. edX

Online Eğitim Siteleri
Online Eğitim Siteleri

Aynı Coursera gibi edX herkese istediği yerde üniversitenin çeşitli bölümlerden ders alma imkanı tanımaktadır. 31 farklı alanda ve yüzlerce farklı başlıkta online ders içeriklerine ücretsiz ulaşabilirsiniz.Ayrıca bu dersler sonunda sertifikalandırılırsınız.

5. Udacity

 Eğitim Siteleri
Eğitim Siteleri

Udacity programlama, veri bilimi ve web geliştirme, yazılım geliştirme üzerinde ücretsiz kurslar sunmaktadır. Web sitesi, ayrıca bir yetenek üzerine uzmanlaşmak ya da tam zamanlı bir kariyer isteyen bireyler için bir nanodegree programı sunmaktadır. Ücretli dersler sonunda alacağınız sertifikalar global bazda geçerlidir.

6. Lynda

Lynda sitesine abone olduktan sonra bu site size yazılım geliştirme,iş, tasarım, sanat, eğitim derslerinden binlercesini sunmaktadır. Ayrıca site, dersleri test edebilmeniz için ücretsiz 30 günlük deneme sunmaktadır.

7. General Assembly

General Assembly, çevrimiçi ve yüz yüze derslerinin yanı sıra tam zamanlı ve yarı zamanlı seçenekleri ile bir arada sunmaktadır. Site dijital pazarlama, iOS ve Android geliştirme, veri analitiği ve JavaScript gibi konuları kapsayan, dijital beceriler üzerinde yoğunlaşmaktadır.

8. Skillshare

Skillshare bir günde sadece 15 dakikası olan öğrenciler için “bit boyutunda” sınıfları sağlar. Sitede film, yazı, teknoloji, yaşam tarzı ve birçok konuda 500’den fazla ücretsiz sınıf ve birkaç bin özel sınıf vardır. Ayrıca ücretsiz deneme imkanı sunmaktadır.

9. LearnSmart

Online Eğitim Sitesi
Online Eğitim Sitesi

Learnsmart, BT ve güvenlik, proje yönetimi, Ofis, İK ve iş hakkında bilgi edinilebilen bir site olduğundan kariyer gelişimine yönelenler için harika bir yerdir.

10. Codecademy

Codecademy, kodu iyi ve ücretsiz olarak size öğretmektedir. Bu JavaScript, Ruby, HTML, CSS ve Python da dahil olmak üzere her türlü programlamayı kapsamaktadır.

11. Pluralsight

Online Eğitim Sitesi
Online Eğitim Sitesi

Pluralsight abone olduktan sonra yazılım, 3D geliştirme, görsel efekt, tasarım, oyun tasarımı, web tasarımı ve CAD yazılımı derslerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca 10 günlük deneme süresi mevcut

12. Adobe TV

Photoshop veya InDesign nasıl kullanılacağınızı öğrenebilirsiniz. Adobe TV öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası ile tüm programlarıyla size yol gösterecektir.

13. FutureLearn

Online Eğitim Sitesi
Online Eğitim Sitesi

FutureLearn, üniversiteler ve özel kuruluşlar tarafından verilen dersler ile tamamen ücretsizdir. Sitede iş ve yönetim, yaratıcı sanatlar, hukuk, sağlık, siyaset, bilim, dijital beceriler, spor ve eğlence gibi kapsamlı konuları içeren eğitim vardır.

14. Academic Earth

Eğer sadece akademik derslere bakıyorsanız bu web sitesi sizin için idealdir. Bu ücretsiz site, sanat kursları, bilim, beşeri bilimler, ekonomi, bilgisayar bilimi ve daha fazlasını içermektedir.

15. Khan Academy

En bol Türkçe içeriğe sahip online eğitim platformu. Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Programlama Dilleri ve birçok farklı içerik yine Türkçe olarak sunuluyor.

16. Duolingo

Dil öğrenmek için Duolingo kolay ve eğlenceli bir yol. Duolingo size boşluk doldurma gibi küçük oyunlar oynattırarak en basit kelimelerden seçtiğiniz dili öğretmeye başlıyor ve sizi basit bir şekilde derdinizi anlatabileceğiniz seviyeye kadar getiriyor. İleri seviyede öğretim yapmıyor, ancak ücretsiz olarak bir dile başlama fırsatı vermesi ve temeli öğretmesi çok güzel. 

17.Voscreen

Yabancı dilini geliştirmek isteyenler için çok kullanışlı bir site. Seviyenize göre kısa videolar gösteriyor.Filmlerden, dizilerden alınmış sahneleri gösteriyor ve burada ne söylendiğini soruyor. Eğer dinlerken anlamadıysanız İngilizce altyazılı çıkıyor. Puanlama sistemi var, hem eğlenceli hem de faydalı bir site.Üstelik ücretsiz.

Evde kaldığınız süre boyunca kendinizi geliştirebileceğiniz 17 farklı online eğitim sitesinden bahsettik. Umarım faydalı olur.

Sizin de tavsiye etmek istediğiniz online eğitim siteleri varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir